Jana Vöröšová: Chlapeček a Dálka (světová premiéra)

29. února 2024, 19:30, Betlémská kaple, Praha Jana Vöröšová: Chlapeček a Dálka pro dětský sbor a orchestr (světová premiéra na objednávku SOČRu) Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, sbormistryně: Věra Hrdinková, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dir. Alena Hron

Jaroslav Pelikán: Confessiones II (světová premiéra)

18. prosince 2023, 19:30, Barokní refektář Profesního domu MFF UK, Praha PKF – Prague Philharmonia: Komorní cyklus K Jaroslav Pelikán: Confessiones II (světová premiéra na objednávku PKF – Prague Philharmonia) Lucie Hilscherová – mezzosoprán, Jindřich Pavliš – klarinet, Ondřej Martinovský – viola, Miroslav Sekera – klavír

Kateřina Horká: Vyrovnání (světová premiéra)

12. prosince 2023, 19:30, Grand Café Orient, Praha Stesk: Čapek & Scheinpflugová Kateřina Horká: Vyrovnání pro alt a klavír (světová premiéra) Monika Jägerová – alt, Vojtěch Červenka – klavír

Daniel Skála: Rorate coeli desuper (světová premiéra)

7. prosince 2023, 18:00, Evangelický kostel, Frýdek-Místek Souznění: Laudamus Te Daniel Skála: Rorate coeli desuper (světová premiéra) Eva Dřízgová, Veronika Rovná – soprán, AEREA Ensemble, umělecký vedoucí Vojtěch Zajíc  

Hudba v souvislostech: nové skladby Martina Klusáka, Jana Rybáře a Petry Šuško

4. prosince 2023, 20:00, Venuše ve Švehlovce, Praha Hudba v souvislostech: Coccinelle’s Premieres Martin Klusák: Schovka (světová premiéra) Jan Rybář: 6 příběhů pro 5 ženských hlasů a 2 nástroje (světová premiéra) Petra Šuško: Hudba vzorné domácnosti (světová premiéra) Ensemble Coccinelle, Jaroslav Škuta – klarinet, Štěpán Drtina – violoncello

Dny soudobé hudby: nové skladby Lukáše Hurníka, Davida Lukáše, Věry Čermákové, Ondřeje Kukala, Jiřího Laburdy a Jana Bernátka

27. listopadu 2023, 19:00, modlitebna Českobratrské církve evangelické, Praha-Vinohrady Dny soudobé hudby Lukáš Hurník: Knížka něžností pro soprán a klavír (světová premiéra) Bronislava Smržová – soprán, Ivana Michalovičová – klavír David Lukáš: Sakura pro flétnu a klavír (světová premiéra) Adéla Vrátilová – flétna, Stanislav Mühlfait – klavír Věra Čermáková: The Stories č. 6 a 4 pro shakuhachi – japonskou flétnu … Read more

Dny soudobé hudby: nové skladby Karla Pexidra, Jiřího Temla, Zdeňka Zahradníka a Michala Müllera

22. listopadu 2023, 19:00, modlitebna Českobratrské církve evangelické, Praha-Vinohrady Dny soudobé hudby Karel Pexidr: Rapsodie pro Zelí-Potkan Orchestra (světová premiéra) Zelí-Potkan Orchestra, dir. Václav Benjamin Špíral Jakub Novák: Concertino pro klarinet a smyčce (světová premiéra této verze) Milan Arner – klarinet, Piccolo coro & Piccola orchestra, dir. Marek Valášek Miroslav Kubička: Strom, cyklus písní na verše Vladimíra … Read more

Tomáš Hanzlík: Ekotoalety (světová premiéra)

20. listopadu 2023, 19:00, Kaple Božího Těla, Umělecké centrum Univerzity Palackého, Olomouc Opera Schrattenbach Tomáš Hanzlík: Ekotoalety (světová premiéra oratoria) Libreto: Jaroslav Svoboda Ensemble Damian  (Hana Solanská – soprán, Tereza Horová – alt, Rostislav Baláž – tenor, Pavel Maška – bas, Martin Stánec – saxofon, Jaroslav Novák – elektrická kytara, Jakub Knápek – basová kytara, Martin Smutný – klávesové nástroje)

Darja Kukal Moiseeva: Pod vodou (světová premiéra)

19. listopadu 2023, 15:00, Sál Bohuslava Martinů, Lichtenštejnský palác, Praha Prague Lieder Company: Písně pro děti a s dětmi Darja Kukal Moiseeva: Pod vodou pro soprán, tenor, dětský hlas a čtyřruční klavír (světová premiéra na objednávku Prague Lieder Company) Text: Olga Moiseeva Jana Sibera – soprán, Ondřej Holub – tenor, dívčí hlas, Jan Dušek, Bohumír Stehlík – klavír