Ensemble Opera Diversa: premiéry skladeb Miloše Orsona Štědroně a Slavomíra Hořínky

29. května 2024, 19:00, Dvorana Rektorátu VUT, Brno Hudební inventura Miloš Orson Štědroň: Shifting Sands, písňový cyklus na básně Ivana Blatného pro soprán a klavír (světová premiéra) Aneta Podracká Bendová – soprán, Tereza Plešáková – klavír Slavomír Hořínka: Four pro smyčcové kvarteto (světová premiéra) Diversa Quartet (Barbara Tolarová – 1. housle, Jan Bělohlávek – 2. housle, David Křivský – viola, Iva … Read more

Kerberos Ensemble: nové skladby Pavla Nesita a Zdeňka Zahradníka

19. května 2024, 17:00, Atrium Žižkov, Praha Pavel Nesit: “Zpřetrhat odpoledne” z cyklu Písně z černé hvězdy (světová premiéra) Zdeněk Zahradník: Píseň písní (světová premiéra) Kerberos Ensemble (Kristina Kubová – zpěv, Magdaléna Kyselovičová – hoboj, Nikola Liederhaus – kytara)

Kateřina Horká: Vyrovnání (světová premiéra)

12. prosince 2023, 19:30, Grand Café Orient, Praha Stesk: Čapek & Scheinpflugová Kateřina Horká: Vyrovnání pro alt a klavír (světová premiéra) Monika Jägerová – alt, Vojtěch Červenka – klavír

Darja Kukal Moiseeva: Pod vodou (světová premiéra)

19. listopadu 2023, 15:00, Sál Bohuslava Martinů, Lichtenštejnský palác, Praha Prague Lieder Company: Písně pro děti a s dětmi Darja Kukal Moiseeva: Pod vodou pro soprán, tenor, dětský hlas a čtyřruční klavír (světová premiéra na objednávku Prague Lieder Company) Text: Olga Moiseeva Jana Sibera – soprán, Ondřej Holub – tenor, dívčí hlas, Jan Dušek, Bohumír Stehlík – klavír

Dny soudobé hudby: nové skladby Víta Micky, Jiřího Smutného a Pavla Hrabánka

1. listopadu 2023, 19:00, modlitebna Českobratrské církve evangelické, Praha-Vinohrady Dny soudobé hudby Vít Micka: Covidové Vánoce pro kvarteto zobcových fléten (světová premiéra) Anna Vopršalová, Anna Vološinová, Amálie Černá, Michal Reiser – zobcové flétny Jiří Smutný: Poslední růže. Písně pro vyšší hlas a klavír s recitativy (světová premiéra této verze) Veronika Kaiserová – soprán, Martina Hájková – klavír Pavel … Read more

Prague Lieder Company: nové skladby Miloše Štědroně a Terezie Švarcové

22. října 2023, 19:30, Salsita Club, Praha Prague Lieder Company: Smyčce písním sluší Miloš Štědroň: Cantigas y Estampidas pro dva ženské hlasy a smyčcové kvarteto (světová premiéra) Terezie Švarcová: Vier Gedichte von Christian Morgenstern pro dva ženské hlasy a smyčcové kvarteto (světová premiéra) Irena Troupová – soprán, Jana Hrochová – mezzosoprán, Graffovo kvarteto (Štěpán Graffe, Lukáš Bednařík – housle, Leoš Černý … Read more

Dny soudobé hudby: nové skladby Maria Christou a Milady Červenkové

19. října 2023, 19:00, modlitebna Českobratrské církve evangelické, Praha-Vinohrady Dny soudobé hudby Marios Christou: Ozvěny Liturgie pro klavírní trio (světová premiéra této verze) Trio Bohémo (Matouš Pěruška – housle, Kristina Vocetková – violoncello, Jan Vojtek – klavír) Milada Červenková: Sedm lidových písní z Horácka pro ženský a mužský hlas a klavír (světová premiéra) Benedikta Klára Obrusníková, Ondřej Líňa – … Read more

Dny soudobé hudby: nové skladby Michaely Augustinové a Romany Schuldové

10. října 2023, 19:00, Kaiserštejnský palác, Praha Dny soudobé hudby Michaela Augustinová: Pět a půl písně o nebi (světová premiéra) Veronika Kaiserová – soprán, Michaela Augustinová – klavír Romana Schuldová: Osm tanců pro dvoje housle (světová premiéra) Duo ECO (Eva Franců, Pavla Roubíčková Franců)

Jan Kučera: nové skladby pro basbaryton a klavír

12. srpna 2023, 18:00, kostel sv. Jiří a Martina, Martínkovice Za poklady Broumovska Jan Kučera: Písně trpělivé (světová premiéra písňového cyklu) Jan Kučera: Mnichova řehole (světová premiéra písně) Daniel Klánský – basbaryton, Lukáš Klánský – klavír