Co je nového

Mezinárodní soutěž Musica Nova 2018

V kategorii čistě studiové zvukové tvorby (A) zvítězil Řek Epa Fassianos se skladbou Chromatocosmos, čestné uznání získal Robert S. Thompson z USA se skladbou Nullius in verba. Finalisty byli Argentinec Nahuel Litwin se skladbou Grito Enceguecido a Ital Antonio Scarcia se skladbou And I Rejoice in My Bonnie Bell. 

V kategorii B pro live elektroniku nebo nástroje/hlasy a elektroniku zvítězil skladatel z UK/New Zelandu John Young se skladbou Magnetic Resonance, čestná ocenění získali Španělka Zurine Gerenabarrena se skladbou Luze a rovněž vícekrát oceněný v Musica nova Kanaďan Gilles Gobeilse skladbou Détour.

V české kategorii zvítězil rezident v ČR Yuk Bun Wan se skladbou Seascape, čestná ocenění získali Jiří Suchánek s Movements a Petr Wajsar s Generative Ambient. 
V první věkové kategorii do 15 let ČESKÉHO UCHA získal první místo 15letý Jakub Burian / MAYTON (nikoli poprvé), dalšími oceněnými jsou Tereza Brychtová (12 let) a David Princ (12 let). V kategorii nad 15 let byli oceněni tři šestnáctiletí: první Tomáš Metlička, druhý Petr Kostka a třetí Ondřej Granát. 

Lektorem oceněných nejmladších je Jaroslav Raušer z Institutu moderní hudby.

Projekt se koná ve spolupráci s Českou hudební radou - Institutem umění, který poskytl metodiku. 

Skladby hodnotila mezinárodní porota ve stejném složení jako Musica nova. 

KONCERT VÍTĚZŮ s účastí oceněných a i živým provedením se bude konat 14. 12. 2018 od 19 hod. v divadle INSPIRACE, HAMU, Malostranské nám. 1, Praha 1 

Inzerce