Co je nového

Kryštof Mařatka: Báchorky (světová premiéra)

21.4.2018

U příležitosti vydání svého nového alba u francouzského vydavatelství Arion Music představil v Paříži žijící český skladatel Kryštof Mařatka ve světové premiéře svou skladbu Báchorky. Koncert se konal 16. dubna v pařížském Salle Cortot pod záštitou Petra Druláka, velvyslance ČR ve Francii, a jako připomenutí 100. výročí založení Československa na něm zaznělo ještě slavné Trio Dumky op. 90 Antonína Dvořáka v Mařatkově úpravě pro violu, klarinet a klavír.

Videa na víkend - Za Zdenkem Plachým

21.4.2018

Skladatel, režisér, divadelní ředitel...

Zpívající dům na Kossuthově ulici

20.4.2018

Jak je týrání zvukem pořád využíváno v nejrozmanitějších situacích a podobách.

López & Kadziela: Augmentation

19.4.2018

Takový jazz při poslechu zvedá z posezu.

Vesmírné šramoty a Monochord

18.4.2018

Zpívají dnes komety jinak než před staletími?

Live coding s členy Kolektivu v Hudební 3...

17.4.2018

...ve čtvrtek 26. dubna 2018.

Miroslav Pudlák: Intonarumori Concerto pro hučák, vřeštník, rachotník a orchestr (světová premiéra)

15.4.2018

Pestrý program představil 9. dubna ve Studiu Hrdinů v pražském Veletržním paláci orchestr BERG. Koncert nazvaný Archeologie 20. století zahrnoval proslulou Radio Music Johna Cage, českou premiéru skladby Graffiti mezinárodně úspěšné korejské skladatelky Unsuk Chin, Archeologia del telefono. Concertante pro 13 nástrojů Salvatore Sciarrina a jako vrchol koncert pro hlukové nástroje (intonarumori) Miroslava Pudláka (*1961).

LABoratory 2018 - V. ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění

12.4.2018

LABoratory 2018: 4. - 6. 5. 2018 - Pardubice

Pátý ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění propojí pardubické Winternitzovy automatické mlýny od architekta Josefa Gočára se žánrově pestrým mixem tuzemského i zahraničního nezávislého umění. Třídenní program nabídne koncerty, workshopy, výstavy, filmové projekce, zvukové a obrazové instalace, performance, tematické prezentace či diskuze nad rozmanitými podobami současného umění a audiovizuální kultury.    
LABoratory opět promění bývalý průmyslový areál ve specifický kulturní prostor, který mohou návštěvníci postupně objevovat nejen při rozvíjení svých uměleckých zájmů, experimentování či setkávání se s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. S přispěním samotných tvůrců nabídne akce příležitost ponořit se do prozkoumávání audiovizuálních světů a technik. 
www.menumusic.cz

Daan Vandewalle - premiéra skladby Petra Kotíka

29.3.2018

Belgický pianista představí v pražském Atriu na Žižkově 4. dubna od 19.30 skladbu Frederica Rzewského – People United Will Never Be Defeated! a světovou premiéru nové skladby pro klavír od Petra Kotíka.

Inzerce