Co je nového

Sára Medková: De Profundis

25.9.2017

Klavír je zvukovým i vizuálním symbolem západní umělecké hudby a celé naší „vyšší kultury“.

Elektroakustická hudba Zbyňka Vostřáka dnes večer ve Vršovicích

25.9.2017

Poslechový a diskuzní večer nad elektronickou tvorbou Zbyňka Vostřáka.

Ondřej Adámek: Share the Space (světová premiéra)

24.9.2017

Další zakázka pro mezinárodně úspěšného Ondřeje Adámka přišla od birminghamské BCMG, tedy Birmingham Contemporary Music Group. Ta Adámka přizvala do svého projektu Canal Serenade on Narrow Boats, který měl být oslavou birminghamských kanálů a jejich historie coby centra živého obchodu. Na úzkých loďkách, kde se kdysi vyměňovalo zboží, se 10. září vyměňovaly hudební nápady...

Magdeburg: Rusalka

23.9.2017

Jako první premiéru letošní sezóny uvedlo Theater Magdeburg v hlavním městě německé spolkové země Sasko-Anhaltsko Dvořákovu Rusalku. Autorem inscenace je zkušený anglický režisér Stephen Lawless, který spolupracoval mimo jiné i s MET, berlínskou Staatsoper či Royal Opera House Covent Garden.

Hudba Miroslava Srnky v Ostravě a v Praze během jednoho týdne

29.8.2017

V pátek 1. září přinesou letošní Ostravské dny další vrcholnou událost: V české premiéře zazní opera Make No Noise českého skladatele Miroslava Srnky, která vznikla na libreto Toma Hallowaye. Ten se nechal inspirovat filmem Isabel Coixet The Secret Life of Words. Na inscenaci, ve které bude Ostravskou bandu řídit dirigent Joseph Trafton, se kromě hvězdné mezinárodní sestavy sólistů (hlavní role Measha Brueggergosman a Holger Falk) budou podílet ostravští tvůrci: režisér Jiří Nekvasil, scénograf David Bazika, kostymérka Marta Roszkopfová a zvukový designér Otakar Mlčoch.

Více na http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/program-festivalu/136-make-no-noise.html

Dílo Miroslava Srnky si mohou v nejbližších dnech dopřát i Pražané, a to hned 5. září od 19:30 hodin v rámci koncertu Prague Modern, a také celé září v Atriu na Žižkově, kde přistane hudební UFO, dílo výtvarnice Kateřiny Vincourové se Srnkovou Zvukovou mapou.

Více na webu http://www.zatrojku.cz/akce/

Živé kino v Praze

23.8.2017

Živé kino předznamená v srpnové Praze 21. ročník festivalu dokumentárních filmů MFDF Ji.hlava.

Příští týden přijíždí hvězda ECM violista Garth Knox se svým souborem Saltarello

22.8.2017

V rámci mezinárodního festivalu a institutu Prague Music Performance Garth Knox & Saltarello Trio a legendární skupina Pere Ubu v čele s Davidem Thomasem Koncert se uskuteční 28. srpna 2017 od 18.00 v Paláci Akropolis. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Tisková konference Ostravskách dnů 2017

31.7.2017

Ostravské centrum nové hudby, které pořádá festival nové a experimentální hudby OSTRAVSKÉ DNY 2017, zve v úterý 8. srpna 2017 v 10.30 hodin v Americkém centru na tiskovou konferenci. 

OCNH 2017

Bartošův Smyčcový kvartet č.2

27.7.2017

Do našich sbírek přibyl dlouho chybějící Smyčcový kvartet č.2, Op.10 (1933) Františka Bartoše, jedné z vůdčích postav české hudební avantgardy 30. let 20. století. Dílo z autorského rukopisu pečlivě vzkřísil znalec houslové literatury 20. století pan Tobias Broeker. Děkujeme!

Petr Bakla v MUSICBASE

26.5.2016

Nahlédněte skladateli Petru Baklovi do partitur! Přidali jsme jeho (v tuto chvíli) kompletní opus: 31 skladeb včetně notových materiálů.

Inzerce