Co je nového

Miroslav Kubička: Jakub Jan Ryba (světová premiéra)

21.10.2017

Divadlo J. K. Tyla v Plzni uvedlo 14. října s velkým úspěchem světovou premiéru Jakuba Jana Ryby, první a zatím jediné opery skladatele Miroslava Kubičky (*1951). Dílo vzniklo na námět úspěšné divadelní hry z 80. let Noc pastýřů Josefa Boučka, která pojednává o těžkých životních osudech skladatele a kantora dnes často známého pouze jako autora České mše vánoční.

Philip Jeck: Iklectik

19.10.2017

O gramofonech, ale i o pozastaveném soumraku kompaktních disků.

Rajská akustika

18.10.2017

Jak zní rajská zahrada?, táže se Petra Kapš.

Její pastorkyňa v kanadské Victorii

17.10.2017

Pacific Opera Victoria v hlavním městě kanadské Britské Kolumbie uvedla v koprodukci s Opéra de Montréal novou inscenaci Janáčkovy Jenůfy. Jejím autorem je světově uznávaný kanadský filmový režisér psychologických dramat Atom Egoyan, který proslul například na Oscara nominovanými Světlými zítřky, Exoticou oceněnou Zlatou palmou z Cannes či erotickým thrillerem Chloe.

Brno zve na Expozici nové hudby

16.10.2017

Až do 25. října nás čekají zajímavé koncerty v rámci festivalu Expozice nové hudby v Brně, která běží od 11. října.

Expozice NH Brno

Hudba Miroslava Srnky v Ostravě a v Praze během jednoho týdne

29.8.2017

V pátek 1. září přinesou letošní Ostravské dny další vrcholnou událost: V české premiéře zazní opera Make No Noise českého skladatele Miroslava Srnky, která vznikla na libreto Toma Hallowaye. Ten se nechal inspirovat filmem Isabel Coixet The Secret Life of Words. Na inscenaci, ve které bude Ostravskou bandu řídit dirigent Joseph Trafton, se kromě hvězdné mezinárodní sestavy sólistů (hlavní role Measha Brueggergosman a Holger Falk) budou podílet ostravští tvůrci: režisér Jiří Nekvasil, scénograf David Bazika, kostymérka Marta Roszkopfová a zvukový designér Otakar Mlčoch.

Více na http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/program-festivalu/136-make-no-noise.html

Dílo Miroslava Srnky si mohou v nejbližších dnech dopřát i Pražané, a to hned 5. září od 19:30 hodin v rámci koncertu Prague Modern, a také celé září v Atriu na Žižkově, kde přistane hudební UFO, dílo výtvarnice Kateřiny Vincourové se Srnkovou Zvukovou mapou.

Více na webu http://www.zatrojku.cz/akce/

Živé kino v Praze

23.8.2017

Živé kino předznamená v srpnové Praze 21. ročník festivalu dokumentárních filmů MFDF Ji.hlava.

Příští týden přijíždí hvězda ECM violista Garth Knox se svým souborem Saltarello

22.8.2017

V rámci mezinárodního festivalu a institutu Prague Music Performance Garth Knox & Saltarello Trio a legendární skupina Pere Ubu v čele s Davidem Thomasem Koncert se uskuteční 28. srpna 2017 od 18.00 v Paláci Akropolis. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Bartošův Smyčcový kvartet č.2

27.7.2017

Do našich sbírek přibyl dlouho chybějící Smyčcový kvartet č.2, Op.10 (1933) Františka Bartoše, jedné z vůdčích postav české hudební avantgardy 30. let 20. století. Dílo z autorského rukopisu pečlivě vzkřísil znalec houslové literatury 20. století pan Tobias Broeker. Děkujeme!

Petr Bakla v MUSICBASE

26.5.2016

Nahlédněte skladateli Petru Baklovi do partitur! Přidali jsme jeho (v tuto chvíli) kompletní opus: 31 skladeb včetně notových materiálů.

Inzerce