Hudební 3

26. 4. 2018 - LIVE CODING

KOLEKTIV
Kolektiv je otevřené mezinárodní sdružení tvůrců algoritmických vizuálů a elektronických hudebnic/níků respektujících tradici live codingu, umělecké formy využívající živé psaní kódu, vytvářející nástroje pro zvuk a obraz přímo před zraky diváků. Jako kolektiv příležitostně vystupují Alexandra Timpau, Michal Cáb, Katarína Gatialová, GND, Alexandra Cihanska-Machova, Kryštof Pešek, Jáchym Pešek, Jiří Rouš, Georgij Bagdasarov, Sara Pinheiro, Petr Zábrodský, Matěj Šenkyřík, Jonáš Svatoš. Složení se však při každém koncertu proměňuje a pohybuje se mezi pěti až dvanácti hráči.
V komorní Hudební 3 budou kódovat tři: Michal Cáb, Jonáš Svatoš a Kryštof Pešek
https://k-o-l-e-k-t-i-v.github.io/

17. 5. 2018 - Richter & syn

14. 6. 2018 - VENTIL DUO

25. 6. 2018 - Cometa, Espinal, Heuman

Ricarda Cometa (Peru/Argentina)
Jorge Espinal - preparovaná kytara
Tatiana Heuman - bicí
 
Ricarda Cometa (PE/AR)
ritual soundscapes – mutant noise – tropical dancing grooves 
„Jejich hudba je stejně niterná jako úder do žeber, lámou a pokrucují veškeré rytmy z Latinské Ameriky tak avantgardním způsobem, že nikdo ze současných adeptů této tradice, bez ohledu na to jestli pochází z punkového prostředí či elektronické scény, jim nesahá ani po kotníky. Klíčem je zde improvizace, narušují veškeré běžné běžné postupy a přetváří je v něco zcela nového, velice úderného. Osvobozují a dekolonizují je, vypouští je do divočiny noisu a lo-fi produkce, na divokou taneční párty plnou barev a mihotavých tvarů.“ 

Fotogalerie

10. 4. 2018 - Thereminové kvinteto

V Hudební 3 se v úterý 10. dubna při prvním společném vystoupení sejdou thereministé z různých koutů alternativní hudby, od klasičtějších pojetí po noise a esoterická ambientní vlnění.

Thereminové kvinteto - Grasha / Hrtan / Klouček / Polipný / Winklerová

Pět thereminů - jedno živé nadpozemské pásmo při bezpočtu odstínů jakékoliv barvy! Pět thereminů - to je víc než tři tenoři.
Dianu Winklerovou můžete znát z orchestrů (Smíchovská komorní filharmonie, Vinohradský symfonický orchestr), ale i přes jazz, folk a blues (Jamchestra, Ryba, Jana Štromská). Hostuje v různých kapelách a improvizačních uskupeních, kromě thereminu hraje i na příčku, hoboj a anglický roh.

Doc. Polipný a Prof. Hrtan stojí za Ether kolektivem, projektem patafyzického kolegia, v němž thereminy hrají důležitou úlohu. Vít Klouček je nezávislý thereminový ufolog, účastník mnoha improvizací k němým filmům.

Uncle Grasha aka Willhelm Grasslich je noisový hudebník a konceptuální umělec známý kapelami jako Uncle Grasha's Flying Circus, Surfin' Bazooka či Lhostejnost.

THEREMINOVÉ KVINTETO úterý 10. dubna, 19.30
Hudební 3 (tedy Besední 3 na Kampě)
Vstup zdarma, občerstvení zajištěno.

Fotogalerie

8. 3. 2018 - Milan Guštar

Večer 8. března v Hudební 3 svou audiovizuální tvorbu představí Milan Guštar. Tento organolog, pedagog, skladatel,  teoretik, pythagorejec, konstruktér i vynálezce, patří k nejoriginálnějším současným (nejen)hudebním tvůrcům a večer, na který vás zveme, pojme jako „přednášku s audiovizuálními ukázkami, ale méně mluvení a více hudby. Pustím nějaké novější a nějaké starší věci, většinou s vizuální složkou. Řeknu něco o nich, ukážu obrázky.“ Dodejme, že leckterá z těchto děl Praha ještě neměla šanci vidět a že se můžete těšit třeba na 11 (SFR), Cone, 240×Čtvero ročních období, Lorenzovu mucholapku a něco ze série Flex.

Hudební 3 (Besední 3, Praha 1)
MILAN GUŠTAR - 8. března, 19.30 

Vstup volný, občerstvení zajištěno.

Fotogalerie

Inzerce