Skladatelé

Buzzi Mario

30.11.1974—

Externí odkaz

Životopisná data

Studoval hru na fagot na konzervatoři v Kroměříži u Zdeňka Škrabala, skladbu u Františka Emmerta a elektroakustickou hudbu u Daniela Forró na JAMU. Pod vedením Arnošta Parsche obhájil tamtéž v oboru teorie hudební tvorby v roce 2009 disertační práci na téma Alternativní modální tónové systémy.

Během studií vytvořil řadu komorních a orchestrálních skladeb, např. Pááávlíííkůůů pro smyčcový kvartet, vokály a elektrickou kytaru, Requiem za lesní zvěř pro hlas, klarinet, kytaru a lesní roh, Potrubní poštou a pochodem vchod pro tři flétny, Dále pro smyčcový orchestr, Valso mortale pro klavír, Symfonii in Es pro velký orchestr a mnoho dalších.

Působí jako skladatel scénické hudby pro divadla, rozhlas i televizi, píše písně, komorní i orchestrální hudbu a účinkuje též v originálním kabaretu Komediograf jako kytarista. Spolupracoval např. s režiséry Pitínským, Morávkem, Goldflamem, Macečkem, Balákem, Tálskou, Krobem, Jandourkem, Vanýskem, Petrželkovou, Ludvíkovou-Karpianus, Mikoláškovou, Ryšánek Schmiedtovou, Amslerem, Stránským, Bauerovou, Popelem aj. Živí se i jako aranžér a studiový technik.

 

 

Inzerce